منو
سبد خرید

مقالات

23 دی راهبردهای افزایش مشتری در تجارت
مدیر 2 124
آن‌ها به چه می‌اندیشند؟ قضیه این نیست که افکار خودمان را در ذهن مشتری جا کنیم. قضیه این است که باید به ذهن مشتری نفوذ کنیم تا افکارش را به‌دست بیاوریم..
23 دی هفت گام ساخت برند در اینستاگرام
مدیر 0 83
تا به حال از صفحات مجازی اینستاگرام خرید کرده‌اید یا به راه‌اندازی برند در اینستاگرام فکر کرده‌اید؟ این روزها تجارت و فرو..
23 دی رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا
مدیر 0 53
تبلیغ نکنید؛ رسانه‌های اجتماعی را در دست بگیریدچگونه باید در بازاریابی جدید، قدم نخست را برداشت؟ توصیه‌ی من این است که به شرکت‌ خود اجازه دهید وارد ..
23 دی خدمات مشتری یکی از رموز موفقیت
مدیر 0 79
مردم از سازوکارها مهم‌ترند    چگونه می‌توان از ایده‌ی «تفکری که شالوده‌ی اینترنت است» برای خدمات‌ مشتری استفاده نمود؟ شکل سنتی خدمات مشتری، بر سازوکار..
23 دی چگونه تبلیغاتی اثرگذار طراحی کنیم؟
مدیر 0 71
درست به هدف زدن   نگرش کلی شیائومی نسبت به طراحی را می‌توان در عبارت «درست به هدف زدن» خلاصه کرد. به بیان روشن‌تر، یعنی تمام مدارک مربوط به محصولات و ..
23 دی راهبردهای افزایش مشتری در تجارت
0 72
چطور می‌توان محصولاتی تولید کرد که نسل جوان نتواند در برابرشان مقاومت کند؟ این پرسش پیچیده است چرا که به جنبه‌های متفاوتی از کار برمی‌گردد که از بین ..
23 دی دردسرهای آمازون در فروش مواد غذایی تازه
مدیر 0 92
فروشگاه اینترنتی آمازون سال گذشته Amazon Fresh را با هدف عرضه مواد غذایی تازه و تند مصرف به خدمات خود افزود؛ اما مشتریانی که در یک سال گذشته از این ..
نمایش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)